Uwielbiane przez wielu, najlepsze tylko w Polsce

Witam serdecznie wszystkich głodożerców, dzisiejszy wpis w całości poświęcony będzie pierogom, a dokładniej kilku miejscom w Warszawie, gdzie miałam przyjemność je spożywać.

Pierogi to jedno z popularniejszych dań Polskich, występują zarówno jako danie na słono jak i słodko. Najbardziej popularne są Pierogi Ruskie z nadzieniem z ziemniaków, twarogu i cebulki.

Pierwszym miejscem, do którego wybraliśmy się z Młodym, byla niewielka, aczkolwiek urokliwa pierogarnia na Pradze przy ul. Mińskiej. U przemiłej Pani zamówiliśmy pierogi ruskie oraz lemoniadę.

Cóż mogę powiedzieć, było na prawdę pysznie, a do tego niedrogo.Kolejne miejsce, które odwiedziliśmy by rozkoszować się jednym z naszych ulubionych dań była restauracja znajdująca się na Nowym Świecie - Specjały Regionalne. Jaki był nasz wybór? Oczywiście Ruskie i lemoniada. Restauracja poza tym, że serwuje naprawdę pyszne jedzenie, dba rownież o ekologię i zamiast typowych plastikowych słomek, używa naturalnych. Specjały Regionalne mogą również pochalić się bardzo sympatycznymi pracownikami.Na zakończenie naszego urlopu w Polsce, tuż przed wylotem, udaliśmy się do pierogarni na Lotnisku Chopina o chwytliwej nazwie Polish pierogi. Tu zdjęcie będzie najsłabsze, gdyż przypomniałam sobie o tym mniej więcej w połowie posiłku. Zdjęcie nienajlepsze, a pierogi dobre, ale szału nie było. Cena również nie zachwycała, ale wiadomo - lotnisko...


A teraz przyznać się komu narobiłam smaka?


xoxo Jagodzianka


11 views1 comment

Recent Posts

See All