Opowieści Wampirzycy. Rozdział 4. Vogue

Jakiś czas temu uslyszałam od koleżanki, że stałam się snobką, która zachwyca się markami z wysokiej półki branży mody. Otóż koleżanka ma poniekąd rację, bo zmieniło się moje podejście do mody. Kiedyś uważałam, że lepiej mieć więcej niż mniej. Teraz wolę wydać więcej, niestety rzadziej, ale na coś, co jest czymś więcej niż ubraniem. Mógłby ktoś pomyśleć, że cedzę tu frazesami, nie mniej jednak moda współtworzy styl.


Unikalny styl jednostki wampirzej, która chce wyrazić siebie poprzez tworzenie outfitów. Zastanowicie się pewnie, jak wampirzyca pracująca w rozlewni krwi może sobie pozwolić na takie zakupy. A no jak mówiłam raczej rzadko, ale da się upolować niezłe okazje, czasem w zaskakująco niskiej cenie.

Moimi ulubionymi elementami outfitu są dodatki. Uwielbiam buty, torebki, paski, czapki i rękawiczki. Pamiętam, że kiedy kupiłam swoją pierwszą porządną torebkę, to nie rozstawałam się z nią. Potrafiłam wpasować ją w każdą konfigurację ubrań.


Moda jest fascynująca. Czasem zaskakuje mnie swoją wymyślnością, a niekiedy powala prostotą i elegancją. Mam w swojej szafie kilka perełek, które w kontakcie ze skórą elektryzują poczuciem luksusu, który nie jest jednak wcale wyznacznikiem bogactwa. Cytując za Coco Chanel: "Niektórym wydaje się, że luksus to przeciwieństwo biedy. Ale tak nie jest. To przeciwieństwo wulgarności." Marzy mi się coś z Chanell, bo postać Coco, a właściwieGabrielle Bonheur Chanel zawsze mnie intrygowała. Przeczytałam kilka jej biografii i kolejną mam w zanadrzu. Legendarna Coco. Jeśli uda mi się w tym roku wybrać do Paryża to pójdę koniecznie do miejsca gdzie żyła i tworzyła legenda. Nie sądzę, żebym do tego czasu została miliarderką, nie mniej jednak zakupię tam czerwoną pomadkę.

Dziś moda to więcej niż tylko ubrania, to sztuka, to styl życia, a nawet medycyna... Nasuwa mi się pytanie: czy warto podążać ślepo za modą? Odpowiem nie! Za modą się nie podąża, w niej szuka się elementów i tworzy z niej styl. Bowiem, jak mawiała Coco: Moda przemija, styl pozostaje.

Każdy z nas ma swój kolor, zapach, smak, ruch. Coś unikalnego, co na przestrzeni lat jest z nami kojarzone. Coco Chanel mawiała, że "Kobieta, która nie ma swoich ulubionych perfum, jest jak kobieta bez przyszłości", a "najlepszy kolor, to ten, który dobrze na tobie wygląda. Odnalezienie ulubionych perfum zajęło mi trochę czasu nie mniej jednak mam takowe. Co do koloru lubię czerwienie, klasykę i fiolety. Strasznie wampirzo, nie uważacie?

A co wy sądzicie o modzie?

14 views0 comments