Moja cipka nie twoja broszka!

Piszę, bo jest o czym. Polska, to kraj, w którym się urodziłam i wychowałam. Kocham Polskę, ale nie wyobrażam sobie na dzień dzisiejszy powrotu do kraju. Moje serce krwawi, bo boli mnie to, że moja ukochana Polska jest pośmiewiskiem dla całego świata. Rząd i jego średniowieczny światopogląd, bezlitośnie i z uporem ciemięży naród. Stosuje propagandę nienawiści do mniejszości, do ludzi o preferencjach seksualnych innych niż hetero, a teraz rzuca się na kobiety. Zastanawiam się co dalej? Najgorsze w tym wszystkim jest to, że rządzący zasłaniają się Bogiem...Jestem osobą wierzącą, wychowano mnie w wierze katolickiej. Mam jednak wrażenie, że moje pojęcie Boga odbiega od tego, w którego wierzą przedstawiciele większości w polskim rządzie. Dla mnie Bóg to przede wszystkim miłość, dobro i miłosierdzie. Bóg nie nakazuje by zabijać, bo ktoś woła go innym imieniem. Bóg nie każe poniżać i opluwać, bo ktoś ma inna orientację seksualną. Miłość jest miłością, nieważne w jakiej postaci się pojawia. Ten sam Bóg dał nam również wolną wolę, a więc prawo do decydowania o sobie i swoim ciele.


Decyzja o dokonaniu aborcji byłaby zapewne najtrudniejszą w moim życiu, nie mniej jednak chcę mieć wybór. Nie zgadzam się na zmuszanie kobiet do czegokolwiek. Zastanawiam się, czy Godek chciałaby nosić pod sercem przez 9 miesięcy dziecko, które, albo na pewno umrze w chwili porodu, albo przeżyje, ale skazane będzie na niesamowite cierpienie. Żadna matka i za pewne żaden ojciec nie chce, by dziecko żyło w bólu. Nie wyobrażam sobie jakich zniszczeń w psychice kobiety może wywołać zmuszanie do rodzenia martwego dziecka. Nie wyobrażam sobie cierpienia ojca, który czeka na poród swojego martwego potomka.


To nie jest propaganda aborcji, która będzie jak łyknięcie apapu na ból głowy, to walka o bezpieczne przerwanie zagrożonej i nieprawidłowej ciąży. Musimy mieć świadomość, że aborcja nie zniknie, ona przeniesie się do "garaży", a przez to będzie niebezpieczna. Nie walczymy o prawo do zabijania bezbronnych dzieci, walczymy o podstawowe prawo przysługujące każdemu człowiekowi - o prawo do decydowania o sobie i swoim ciele.

Jednoczę się z protestującymi w Polsce.

Wasza Jagodzianka

34 views0 comments