Książka tygodnia - skandaliczne trio Blanki Lipińskiej

Jest wtorek, więc dziś będzie o tym, co moim zdaniem warto poczytać.

Blanka Lipińska, kobieta, która wywołała falę skandalu za pomocą swojej trzytomowej erotycznej powieści. Narodem polskim targnęły skrajne uczucia, jedni się oburzali, drudzy czytali po kryjomu, a jeszcze inni czerpali inspirację i przeżywali renesans w swoich sypialniach. Kobieta sukcesu, która w niespełna dwa lata od publikacji pierwszego tomu czeka na premierę filmu opartego o jej powieść. No dobrze ale wystarczy już o autorce, przejdźmy do książki.Mam na swojej półce trzy tomy. I teraz opowiem szczerze o moich odczuciach związanych z czytaniem tej lektury. Historia sama w sobie jest bardzo wciągająca, bo która z pań nie marzy o przeżyciu szalonego romansu z niegrzecznym panem? Ja przeczytałam jednym tchem. Kończąc jeden tom z niecierpliwością czekałam na kontynuację. Książka ta często jest porównywana z "Pięćdziesięcioma twarzami Graya", szczerze? Podobieństwo jedynie jest takie, że są to powieści erotyczne. Mnie osobiście bardziej wkręciła w powieść Blanka niż Erica. U Lipińskiej jakkolwiek więcej wulgaryzmu, ale jest za to bardziej autentycznie, bo szczerze ile znacie dwudziestoparoletnich dziewic?

Jedyną rzeczą, do której mogę się przyczepić to styl pisarski, ale książka jest przecież napisana przez amatorkę w świecie literackim.

Więc moi drodzy, jeżeli jeszcze nie czytaliście, to polecam. Rozpalajcie na nowo swoje zmysły, inspirujcie się, pozwólcie sobie być "niegrzecznymi".

Ps. Radzę pośpieszyć się z czytaniem, bo ekranizacja już wkrótce w kinach!


Niegrzecznego wtorku Wam życzę,

xoxo Jagodzianka

13 views0 comments