#Hot16challenge2 - Jagodzianka komentuje no2

Witajcie kochani, dziś powracam do tematu gorących nominacji z #hot16challenge2.

Zabawa, mająca na celu uzbieranie pieniędzy na pomoc Służbie Zdrowia, pochłonęła całą Polskę i rozprzestrzeniła się również poza jej granice. Nawet głowa kraju postanowiła wziąć w tym udział, ja uważam, że było to niesmaczne i wręcz impertynenckie. W końcu to złe decyzje rządu, doprowadziły Polską Służbę Zdrowia do stanu, w jakim aktualnie się znajduje. Zatem pomijając ten #mrocznycień jaki padł na challenge, skupię się na artystach, których szesnastki przypadły mi szczególnie do gustu.

Zacznę od Fokusa, który stworzył zwrotkę, mającą sens rapowaną od początku do końca, jak i od końca do początku. Z resztą posłuchajcie sami:


Wspominałam, że czekam na zwrotkę Young Multiego, który budzi dużo kontrowersji na polskiej scenie hiphopowej, ze względu na to, że popularność zdobył wcześniej jako gamer. Dla mnie jest to niezrozumiałe, bo uważam, że jeśli ktoś ma kilka skilli, którymi chce się ze światem podzielić, to powinien to robić, bez względu na opinię ludzi. Multi zastanawiał się co jest gorsze, zamknięte sklepy, czy może zamknięte głowy ludzi? Ja myślę, że raczej to drugie. Poruszył również temat, braku akceptacji w środowisku hiphopowym. Posłuchajcie, tego utalentowanego młodzienca:


Wspominałam, że czekam na więcej kobitek w challengu i mamy to! Adma, Wdowa, Rena, głosy piękniejszej części polskiej sceny hiphopowej. Poniżej linki do ich 16stek. Czyż nie są wspaniałe?
Skoro jesteśmy przy kobietach, wspomnę o artystkach spoza sceny hiphopowej, które włączyły sie do akcji. I zachwyciły mnie swoją kreatywnością i wszechstronnością.

Katarzyna Nosowska, posłuchajcie:


Miss Brodka:


Agnieszka Chylińska:


Natalia Szroeder:


Mery Spolsky:


W akcję włączył się również rapujący ks. Jakub Bartczak, och gdyby było więcej takich plebanów...


A teraz przejdźmy do zagranicznych 16stek. Bardzo spodobała mi się szesnastka z Kanady:


Bardzo lubię francuski hip-hop, i mamy tez 16stkę w tym języku od PLK - Francuza z polskimi korzeniami.


Więcej #hot16 będzie poruszonych w filmiku, który ze względów technicznych pojawi się z opóźnieniem na moim kanale YT. Jak tylko będzie gotowy, to podzielę się nim z Wami.

Tymczasem mam nadzieję, że Wasz 13sty Maj jest szczęśliwszy niż mój. Trzymajcie się cieplutko!

xoxo Jagodzianka

10 views0 comments