#hot16challenge2 - Jagodzianka komentuje #no1

Siema kochani, dziś pogadamy o muzyce. #Hot16Challenge2 inicjatywa polskich raperów polegająca na nagraniu 16 wersów w przeciągu 72h. W tym roku ruszyła druga i do tego charytatywna edycja tego challengu, zainicjowana przez Solara i Matę. Udział wzięło już wielu znanych bardziej lub mniej polskich artystów. Ja czekam jeszcze na kilka szesnastek, a mianowicie Sokół, Dziarma, Wdowa, Young Multi, Adma, Fokus. Z tego co udało mi się ustalić takie nominacje już padły, więc wypatruję. Należałoby tu zauważyć, że #Hot16Challenge2 wyszedł nieco poza hermetyczny świat hip-hopu i rozprzestrzenił się wśród twórców nie związanych z branżą.

Póki co jest kilka szesnastek, którymi bardzo się jaram, są też takie które mnie rozczarowały, i takie, które mnie bawią.

A teraz do rzeczy. Moje ulubione jak do tej pory szesnastki to:

Szpaku, który płynie sobie po bicie w swojej różowej kominiarce, z resztą posłuchajcie.Tede, który w moim mniemaniu świetnie podsumował całą sytuację.


Taconafide, duet z błyskotliwymi metaforami, uwielbiam sposób w jaki bawią się liryką.


Blacha, bo mi siedzi ten styl i już :)Bedoes ze swoim złamanym sercem, oby dostał od życia to, czego nie można kupić za kasę.


Mata, czyżby młode pokolenie inspirowało się Kalibrem 44? Podoba mi się to!Paulina Przybysz, zawsze uwielbiałam Sistars, klasa sama w sobie.Oki, o którym dowiedziałam się przesłuchując #hot16challenge2

Rozczarował mnie trochę Tymek, jakoś jego 16 do mnie nie przemówiła, chociaż bicik fajny. Bardzo lubię twórczość Tymka, ale to nie było to. Szkoda, ale tak to już bywa. Nie mniej jednak posłuchajcie, bo Wasza opinia może być inna.Pozytywnie zaskoczył mnie Young Igi, który jest w swoich tekstach bardzo monotematyczny i nawija ciągle o forsie i paleniu, a tu proszę, proszę udało się bez forsy, palenia nie mógł sobie jednak odmowić, ale wybaczam, za kozackie rymy.Margaret jak zwykle pokazała się od dobrej strony.


I tym akcentem zakończę pierwszy post z limitowanej serii #hot16challenge2. Ja lecę przesłuchiwać kolejne szesnastki, a Wam życzę wspaniałego weekendu.


Hip-hop nie dzieli nas a łączy!

LOVE

XOXO, Jagodzianka


41 views1 comment

Recent Posts

See All