Żyj po swojemu i pozwól innym też

Wracam do Was po długiej nieobecności, ale chyba każdy z moich kilku czytelników przyzwyczaił się już do tego, że jak nie mam o czym pisać, to znikam na dłuższe chwile. Temat, który poruszę dziś chodzi w mojej głowie od dłuższego czasu. Czytając absurdalne wiadomości płynące z kraju, moje serce czuje bunt i wstyd. Napiszę to jak zwykle krótko, zwięźle i prosto z serca.Dziś będzie o miłości, akceptacji i szacunku.

Jestem człowiekiem płci żeńskiej o jasnym kolorze skóry, zielonych oczach, lubię chłopców, ale zdarzyło mi się pocałować dziewczynę. Moja krew jest czerwona zupełnie tak samo jak krew tego czarnoskórego mężczyzny, i hinduski, która właśnie skaleczyła się w palec. Wszyscy mamy czerwoną krew, każdy z nas ma pulsujące, czerwone serce, które pragnie miłości. Kocham Chłopaka, ojej gdybyście wiedzieli, jak ja za nim szaleję, zupełnie tak samo, jak tych dwóch tęczowych mężczyzn, szaleje za sobą, albo te dwie dziewczyny całujące się namiętnie pod tęczowym parasolem. To Miłość, to namiętność, to dobro.

Jestem człowiekiem i lubię czasem obrzucić się brokatem, i błyszczeć na imprezie. Ten człowiek w peruce i mocnym makijażu też lubi błyszczeć, dlatego lśni jak gwiazda i cieszy moje oko.

Orientacja seksualna nie jest chorobą no, a jeśli tak to wszyscy jesteśmy na nią chorzy. Homoseksualizm jest naturalny tak samo jak heteroseksualizm. Od zarania dziejów motywy miłości między osobnikami tej samej płci przewijają się w sztuce i literaturze i historii naszego człowieczeństwa. Natura stworzyła różne orientacje seksualne, kim my jesteśmy, by nazwać je nienormalnymi. Argument, że tylko z połączenia kobiety i mężczyzny powstaje dziecko i dlatego jest to normalne jest dla mnie niewystarczający. Nie każda miłość musi wydawać owoce w postaci potomstwa, bo jest ona wartością samą w sobie.

Ludzie z natury są dobrzy. Każdy rodzi się czysty niczym biała niezapisana kartka. Kształtuje nas najpierw rodzina, poźniej dalsze otoczenie. Z czasem uczymy się irracjonalnych podziałów, tzw. normalności i nienormalności, obyczajów i uprzedzeń.

Kochani to nie kolor skóry, kraj pochodzenia, orientacja seksualna czy płeć decyduje o dobroci człowieka, a to jak ukształtowało go otoczenie, czyli my sami. Pomyślcie nad tym, to my sami tworzymy podziały, to my kształtujemy przyszłe pokolenia i to my możemy zmienić świat. A skoro mamy taką moc, to zmieńmy go na lepsze. Zmieńmy go na miejsce, w którym człowiek nie będzie się wstydził i obawiał swojego człowieczeństwa.

#stopracism

#niepopieramhomofobii

#stophomophobia

#createdonthate

z miłością Wasza Jagodzianka


20 views0 comments